1. Domů
 2. Dokumentace
 3. Seznam změn
 4. verze 22.12.2 (19.12.2022)

verze 22.12.2 (19.12.2022)

 • Do systému byly doplněny tzv. informační Panely. Pomocí nichž je možné zobrazovat události (změny) z probíhajícího závodu nebo závodů na jedné obrazovce.
  Vznikla nová agenda Panely, ve které je možné Panely administrovat – tedy přidávat, opravovat a mazat. Agenda je k dispozici v menu Závodění. Každý panel má své jméno, barevné/grafické téma a určený počet řádků a sloupců. Zobrazený panel se automaticky roztáhne (přizpůsobí) na celou obrazovku. Panel, který má nastavený příznak „Aktivní“, je možné zobrazit na samostatné stránce. Informační panel je v podstatě tabulka buněk (počet řádků x počet sloupců), a v každé buňce je množina informací odpovídající jedné události z jednoho závodu (pro jednoho závodníka).
  Např. že některý závodník dokončil určitý úsek, nebo, že dosáhl cíle. Událost se rozpozná podle změny údaje v tabulce výsledku závodu. Takže v definici se pak určuje závod, a položky z výsledku, jejichž změna (jakékoliv v nich) má vyprodukovat jedno zobrazení na informačním panelu. Tím zobrazením se rozumí množina údajů, které se mají zobrazit – např. číslo závodníka, jméno závodníka, název absolvovaného úseku, čas strávený v daném úseku, celkový čas a celkové pořadí.
  Takovýchto předpisů (událost-odpověď) je možné v jedné definici Panelu zadat více. Množina informací odpovídající jedné události má také svoji strukturu – je určená pomocí hlaviček (jejich popisků a šířek). Hlavičky se definují na samostatné záložce a jejich šířky se definují v procentech celkové šířky, která je k dispozici pro informace jedné události. Pokud celkový součet procent překročí 100%, znamená to, že informace jedné události budou uspořádané do více řádků.
  Je tedy vhodné si rozmyslet jaké údaje a jaké události chceme v daném informačním panelu postihnout a s ohledem na to navrhnout hlavičky.
  V zobrazeném informačním panelu jsou dole (vlevo i vpravo) umístěné ikonky, které umožňují:

  1. Vymazat obsah informačního panelu.
  2. Uzamknout panel – zařídit, aby případný spořič obrazovky nezpůsobil zhasnutí obrazovky.
  3. Změnit grafické vlastnosti panelu (téma, počet řádků a sloupců).

  Kliknutím na tabulku zobrazených informací se pak přepíná celoobrazovkový režim.

 • V souvislosti s doplněním informačních panelů jsem zrevidoval způsob notifikací – tedy co všechno způsobí přepočtení výsledku běžícího závodu. Nyní i úpravy v editaci závodníků provedou přepočet výsledků a notifikují případně zobrazenou stránku s výsledky o provedeném přepočtu.