Menu Zavřeno

Reference

Časomíru jsem původně vyráběl pro sebe, ale v současné době mně kromě vývoje a výroby časomíry těší i setkávání s úžasnými lidmi, kteří se pohybují kolem sportu (většinou spíš amatérského).

Tady je pokračování příběhu časomíry RaceMeter a lidí, kterým pomáhá:

Martin Sýkora – S24

S Martinem Sýkorou z S24 jsem začal o RaceMeteru komunikovat s velkým předstihem, než došlo k samotné koupi. Oslovil mě s požadavkem aby RaceMeter uměl korektně změřit hlavně 24hodinový závod, který je jejich nejdůležitějším závodem, který pořádají. V té době už sice uměl RaceMeter v definici závodu nastavit cyklování (tedy opakování) zadefinovaných úseků, ale některé funkcionality tam stále chyběly.
Domluvili jsme se spolu na intenzivním školení (hned pro několik lidí z S24), které proběhlo na naší Hezké chalupě, kde jsme jednak probrali co RaceMeter umí a také co ještě neumí ale je to nezbytné pro změření jejich závodů včetně všech výstupů potřebných pro požadovaný servis závodníkům, jejich týmům a fanouškům.
Vyplynulo z toho několik zajímavých vlastností/funkcionalit, které jsem do RaceMeteru zapracoval.
O některých funkcích jsem už přemýšlel dříve, ale setkání s lidmi, kteří vědí co a jak během závodu používají a potřebují je vždy obohacující a dokáže to nakopnout správným směrem.
I díky jim byly do RaceMeteru doplněny mimo jiné následující funkce:
– tisky diplomů
– automatické odesílání výsledků závodu přes API na vlastní webové rozhraní
– panely, na kterých je možné zobrazovat události z probíhajících závodů a třeba pak na LED panelu zobrazovat informace o absolvovaných kolech závodu nebo dokončeném úseku závodu.
– další universální způsob synchronizace s vlastním registračním portálem (synchronizace závodníků)
Protože jsou lidé z S24 profíci, nenechali nic na náhodě. S několikatýdenním předstihem před závodem si zorganizovali generálku. Na místě budoucího závodu s pomocí kamarádů nasimulovali daný závod. Nedostatky byly odhaleny a opraveny a byla provedena další generálka. To už měli vytvořenou i webovou aplikaci, která jejich způsobem zobrazuje informace z probíhajícího závodu. Takže se může kdokoliv na internetu dozvědět jaký je stav, který tým nebo závodník je v depu a který na trati a kolik má absolvovaných kol. I synchronizaci závodníků v RaceMeteru měli propojenou na vlastní webový registrační portál – svoje webové stránky.
I během závodu jsem byl připravený jako přítel na telefonu a nakonec jsem spolu řešili jen jedinou drobnou věc. 5.ročník Sokolovské 24 MTB dopadl úspěšně.

A jak to vidí Martin Sýkora z S24:
S Petrem jsme se seznámili někdy v roce 2021 a po 2 hodiny dlouhém seznamovacím telefonátu jsme se rozhodli pořídit RM.
Jelikož máme jasné představy, co časomíra pro naši Sokolovská 24 MTB potřebuje, to vše nám Petr a jeho neskutečné IT schopnosti poskytl.
Následně jsme doladili a otestovali vše u něho na „Hezká chalupa ve Strmilově“ a už je to na světě, a měří to, co potřebujeme …
Petr a jeho velké srdce, nadšení a ochota vyřešit každý zadaný úkol, to je to, co dělá s RM velkou věcí, i když rozměrově pidi-kufřík.
Doporučujeme všem organizátorům a na jeho 100 % služby se můžete vždy spolehnout.

Lucie a Roman Vítkovi – Sokol Terezín

Roman s Lucií jsou moji první zákazníci z řad Sokolů. Stejně jako drtivá většina mých zákazníků jsou to neuvěřitelní nadšenci a tím co dělají opravdu žijí. Každoročně pořádají mnoho sportovních akcí včetně Sokolského běhu Republiky. Už je nebavilo měřit závod ručně a tak objevili i můj RaceMeter. Po domluvě jsem k nim to Terezína 15.9.2022 zajel a ukázal jim jak RaceMeter funguje a co umí. Probrali jsme spolu i jaká kombinace antén a čipů by pro ně a pro jejich závody (převážně běžecké) byla optimální. Nakonec jsme se domluvili na rohožkové 8mi segmentové 4 metry dlouhé anténě spolu s dvojičkami čipů, které budou umístěné na závodních číslech, která zůstávají závodníkům i jako památka na daný závod. Protože se jim způsob měření závodů pomocí mého zařízení líbil, objednal jsem jim u dodavatele z Číny rohožkovou anténu (tu nemívám skladem). A doufal jsem, že to do 28.10.2022 stihneme. V případě, že by se to nestihlo jsem počítal i s případným zapůjčením mé vlastní rohožkové antény. Anténa ale dorazila včas a tak jsem mohl kompletní dodávku doručit (včetně zaškolení) už 12.10.2022.
S Romanem jsme nejasnosti (doporučil jsem jim udělat si generálku – tedy vyzkoušet si už skoro naostro závod) řešili telefonicky a i v den závodu jsem byl připravený jako přítel na telefonu. Akci ale zvládli téměř bez mojí pomoci a navíc si i závod oba zaběhli – což jsem zjistil až z výsledků.

A jak to vidí Lucie a Roman Vítkovi:
Chtěli bychom touto cestou vyslovit velkou pochvalu na časomíru RaceMeter. Letos jsme počtvrté organizovali Sokolský běh republiky, kde v průměru závodí zhruba 150 účastníků, ve čtyřech kategoriích. Letošní ročník proběhl díky časomíře v naprosto klidném duchu. Software, který Petr Nejedlík vytvořil je naprosto geniální, velice intuitivní a naprosto bezchybný, pokud došlo k nějakému nedorozumění, tak to bylo vinou člověka, který program ovládá.
Anténa funguje velice kvalitně, stejně tak i čipy, které jsme také koupili u RaceMeter. Další, co musíme vyzdvihnout je cena pořízení časomíry, která je velice příznivá k cenovým možnostem našeho spolku. Jako neposlední musíme zmínit ochotu Petra Nejedlíka, ať při prvotní prezentaci časomíry, během našeho učení jejího ovládání byl k dispozici v jakoukoliv denní i noční hodinu. Byl nám oporou i během závodu. Takovýto servis je opravdu vzácný a my jsme rádi, že jsme se rozhodli časomíru zakoupit právě u Petra a věříme, že nám bude ještě dlouho dobře sloužit.

Pavel Lopour – BK Heřmanův Městec

Když se mi ozval Pavel Lopour z Běžeckého klubu Heřmanův Městec byla to pro mě další výzva. Na prvním setkání (s partou sympatických sportovních nadšenců) v Heřmanově Městci a představení zařízení RaceMeter jsem se dozvěděl, že kromě venkovních běžeckých závodů by pomocí časomíry chtěli měřit i závody cyklistické – časovku na silničkách. A toho jsem se trošku bál – jednak, zda rychlost přes 50km/hod, kterou mohou mít v cíli jednotliví závodníci, nebude pro časomíru příliš a za druhé, zda budou stačit antény umístěné pouze na jedné straně silnice. Závod se totiž uskutečnil za plného provozu a v místě cíle nebylo možné natáhnout kabely na druhou stranu silnice. Navíc v závodech jako je časovka se používají tzv. intervalové starty a to RaceMeter tehdy neuměl. Domluvili jsme se, že jim přijedu časovku změřit a pokud se jim to bude líbit, tak si časomíru objednají. Intervalové starty jsem do časomíry doplnil – určitě to využijí i další pořadatelé. Musel jsem ale vyzkoušet, zda umístění antén při jedné straně silnice spolu s rychlostí přesahující 50km/hod nebude problém. I to se podařilo ověřit a všechny čipy, které jsem si umístil na kolo i sebe, byly časomírou v testech zaznamenány. Tak jsem mohl 8.6.2021 změřit časovku Heřmanoměstecká střela. Vyzkoušel jsem tam jak intervalové starty, tak i starty podle času, kdy závodník skutečně opustil start. Měl jsem tehdy (start byl jinde než cíl) v prostoru startu další zařízení s anténami. Toto zařízení posílalo informace o průchodech čipů do cílového (hlavního) zařízení. Zařízení v cíli mohlo vyhodnotit závod jak podle předem daných intervalů mezi starty jednotlivých závodníků, tak i podle skutečného času opuštění startu daným závodníkem. Časomíra změřila všech 70 závodníků jak měla. Kluci z Heřmanova Městce už svůj 8mi portový RaceMeter koupili a použijí ho ho na měření svých dalších závodů.

A jak to vidí Pavel Lopour:
Myšlenka použití jednoduchého systému pro měření amatérských závodů se nám honila hlavou skoro tři roky. Najít vhodný systém pro široké spektrum závodů (liga o titul Vládce Mrdic) se ovšem jevilo jako téměř nemožné. Požadavky na časomíru jsou pro všechny organizátory jasné, tj. cenová dostupnost, automatický záznam, uživatelská jednoduchost a zejména variabilnost nastavení závodů. Zkoušeli jsme vlastní řešení skrze makra v Excelu, arduino systémy pro rychlý záznam časů dle startovních čísel až po převzaté automatizované systémy postavené ryze na databázovém balíku Access. Všechny pokusy vedly ke smutnému závěru, že příprava, obsluha, vyhodnocení včetně zveřejnění výsledku jsou s těmito vylepšeními natolik složité a časově náročné, že raději zůstaneme u „punkového“ pojetí tužka-papír-stopky.
Po objevení „profi“ čipovky od nadšence pod značkou RaceMeter nabralo všechno rychlý spád. První předváděčka pod lípou, zkušební závody s novými nastaveními a další vylepšení nás přesvědčilo, že tento systém včetně lidského přístupu při vývoji SW rozhraní dle našich požadavků bude pro naše akce to pravé. Díky Petře!

Luboš Přibyl – KONKORDIA Děčín

2.6.2021 večer jsem si po skončení Atletického happeningu v Děčíně telefonoval s Petrem Horníkem – ptal jsem se jak to všechno zvládl. Petr mi říkal, že vše fungovalo, jak mělo, a že mi určitě bude volat jeden člověk, který jim dřív některé závody měřil. Že se koukal na zařízení RaceMeter a na to jak ho Petr snadno z tabletu přes wifi obsluhuje a obdivně kroutil hlavou.
Druhý den ráno v 8:00 mi volal Luboš Přibyl. Říkal, že včera viděl v Děčíně moji časomíru v provozu a že nemohl dospat, a musel mi hned zavolat. Sám se „baví“ kromě pořádání vlastních závodů i měřením závodů cizích. S RFID časomírou své zkušenosti už měl (odměřil nemálo závodů), ale to co si za pomoci kamarádů vytvořil nebylo tak jednoduché a „sbalené“ v jednom kufříku. A že jedno zařízení chce koupit hned. Protože antény, které používal neměly stejný typ konektoru, jaký je na zařízení RaceMeter, vyměnil jsem v zařízení konektory a domluvili jsme se na předání zařízení za dva týdny. Od té doby už na zařízení RaceMeter odměřil několik závodů (Přes Ostrý pro ostrý, Jablomann, Železný knedlík – Iron Dumpling 2021)

A co si o tom myslí Luboš Přibyl z KONKORDIA Děčín:
Petr se svým zařízením RaceMeter mě hned nadchnul. Od roku 2018 měříme sportovní soutěže s pomocí RFID, jsme však amatéři a vše jsme si tvořili postupně sami. RaceMeter nás však posunul dále a naše měření začalo být jednodušší a současně efektivnější. Věřím, že díky spolupráci s Petrem potažmo RaceMetrem vylepšíme i další návaznosti ohledně kompletního servisu ohledně zpracování dat sportovních soutěží.
Petře díky !!!

Petr Horník – ASK Děčín

Když jsem hardware a software čipové časomíry RaceMeter dostal do stavu, za který už jsem se nemusel stydět, zveřejnil jsem informace na stránkách www.racemeter.eu a udělal jsem tomu i malé promo na Facebooku ve skupině organizátoři závodů. Všiml si toho Petr Horník z ASK Děčín. Tehdy mu ještě nebylo ani 18 let. Domluvili jsme se na předvedení mého zařízení. 11.5.2021 jsem přivezl RaceMeter do Děčína na atletický stadión. Vysvětlil jsem, jak zařízení funguje a protože zde probíhal trénink mladších děvčat, domluvili jsme se s jejich trenérem, že by nám pomohli s názornou ukázkou jak RaceMeter funguje v reálu. Děvčata dostala startovní čísla s čipy a RaceMeter je změřil v cíli. V prostoru cíle jsem umístil i kameru aby bylo možné zpětně porovnat zaznamenaná data zařízením RaceMeter s realitou. Petrovi jsem ještě ten večer poslal videa spolu s informacemi z čipové časomíry. Z uvedených dat bylo zřejmé, že vše funguje jak má a kombinace bočních antén spolu s dvojičkami čipů ve startovních číslech fungovala. A protože jsem jim kromě dodání zařízeni RaceMeter slíbil i doplnění možnosti počítání kol na dráze, zařízení si včetně antén a čipů objednali. 31.5.2021 jsem odvezl RaceMeter včetně antén, kabelů a čipů do ASK Děčín. Petr Horník měl 2 dny aby se se zařízením „skamarádil“, protože 2.6.2021 ho chtěl použít na Atletickém Happeningu v Děčíně. Sám měřil některé závody, ve dvou závodech dokonce startoval a navíc ten den slavil 18 let. A RaceMeter byl u toho.

A jak to vidí Petr Horník z ASK Děčín:
V atletickém oddíle ASK DĚČÍN pořádáme každoročně téměř 10 závodů v terénu a nespočet dalších na atletické dráze. Již od roku 2020 jsme měli snahu začít měřit závody v terénu profesionální čipovou technologií. V době Pandemie COVID-19 jsem začal zjišťovat všechny možné varianty. Buď si můžeme na závody pozvat agenturu nebo externího člověka, který časomírou disponuje, jenže to by nás stálo při takovém počtu závodů desetitisíce ročně. Poohlédl jsem se tedy po cenách nové vlastní čipové technologie, jenže komplexní balíček od firem jako Mylaps stojí bezmála 200 000 Kč. Pak jsem ale objevil Racemeter, zařízení od tuzemského výrobce, které je navíc 4x levnější. S Petrem jsme se tedy rychle spojili, časomíru téměř ihned zakoupili a dokonce vymysleli její využití i na atletické dráze – zajišťuje nám automatické počítání kol. Petr zařízení navíc také neustále vylepšuje a nabízí 100% podporu. Čipovou technologii racemeter doporučuji všem organizátorům, kteří chtějí zvýšit kvalitu svých závodů.

Zbyněk Michálek – SK Kardašova Řečice

Sportovci z SK Kardašova Řečice byli účastníky našich duatlonů a triatlonů od samého počátku (2016). Sami viděli, že časomíra, kterou jsem nejprve používal jen na měření vlastních závodů, funguje a výsledky jsou bez problémů okamžitě k dispozici. Mohli vidět i vývoj, kterým moje časomíra prošla. V roce 2019 mě oslovili, zda bych jim nezměřil jejich závod „1/2 maratón Kardašova Řečice“, který pravidelně pořádají. Změření závodu jsem jim slíbil s tím, že pokud to bude fungovat, tak si to už příští rok pomocí vlastního zařízení RaceMeter změří sami. Závod jsem změřil a výsledky pro cca 150 závodníků byly k dispozici dřív než organizátoři stihli přinést ceny pro vítěze. Bez komplikací to úplně nebylo. Chtěl jsem mít velkou jistotu a proto jsem v cíli udělal dvě brány (každá s využitím jednoho zařízení RaceMeter). Neuvědomil jsem si tehdy, že se mohou zařízení, pokud jsou antény velmi blízko sebe, navzájem rušit. Naštěstí chybějící záznamy z jednoho zařízení se daly rychle doplnit existujícími záznamy ze zařízení druhého. A protože jednotlivá zařízení RaceMeter umí spolu komunikovat, provedlo se doplnění už během samotného závodu. Po úspěšném změření si SK Kardašova Řečice si jako první objednala 4-portové zařízení RaceMeter včetně rohožkové antény.

Jak to vidí Zbyněk Michálek z SK Kardašova Řečice:
Petrův Racemetr nám velmi zjednodušil a samozřejmě zpřesnil zpracování výsledků.
Závody pořádáme skoro 10 let, poměrně dlouho jsem hledal, kde koupit čipovou časomíru, nikde nic nebylo, ale samozřejmě několik firem nabízelo a stále nabízí změření závodu, v roce 2016 nám byly nabídnuty ceny za změření běhu 9-25tis Kč.
Kamarád, který pořádá závody v Příbrami, pořizoval časomíru z Německa v ceně přes 200tis. Kč. V tomto srovnání je tedy Petrova časomíra naprosto bezkonkurenční.
Byli jsme myslím první, kdo Racemetr kupoval, na začátku byly samozřejmě nějaké chyby, které se podařilo po testování odstranit. Ačkoliv jsem nedávno prohlašoval, že už nevím, co by se dalo vylepšit, tak časomíra je neustále aktualizována, Petrův servis vynikající, například před závodem mi na dálku kontroloval správné nastavení parametrů. Za nás tedy naprostá spokojenost s pořizovací cenou, funkčností a servisem.