1. Domů
  2. Dokumentace
  3. Otázky a odpovědi
  4. Ve výsledcích závodu se mi neobjevili 3 poslední závodníci. Proč?

Ve výsledcích závodu se mi neobjevili 3 poslední závodníci. Proč?

Nejdříve jsme řešili, zda opravdu ti závodníci proběhli cílem nebo zda někdo na zařízení nevypnul RFID modul. Bohužel nebyla v cíli instalovaná kamera a protože to byli ti poslední, nikdo to moc neřešil. Pak jsem se vyptával, zda v prostředí cíle (brány cíle) nebyl velký shluk lid, kteří by mohli ztížit nebo i případně znemožnit (měl jsem takovou situaci při použití triatlonových čipů) zaznamenání čipu. Také to prý nenastalo. Tak jsme se koukali do záznamů čipů a uvedení závodníci, respektive jejich čipy byly korektně zaznamenány – tedy nebyly jen projeveny ve výsledcích závodu.

Nakonec bylo řešení jednoduché. V definici závodu byl nastavený příliš brzký čas ukončení závodu. Po nastavení správného času ukončení závodu, se ve výsledcích objevili i tři poslední závodníci.

Čas ukončení (plánovaný i skutečný) je nepovinný údaj v definici závodu a spolu s časem startu závodu určují, jaké záznamy (ze zápisů čipů) se do výsledku daného závodu zpracují. Čas ukončení závodu tedy omezuje množství dat, které je potřeba pro vyhodnocení daného závodu zpracovat. Větší význam to samozřejmě má pouze v případě, že jsou v databázi vyskytují následující záznamy zápisů čipů – třeba z následného závodu.