1. Domů
  2. Dokumentace
  3. Otázky a odpovědi
  4. K čemu slouží čip vozidla a jak ho používat?

K čemu slouží čip vozidla a jak ho používat?

Základní důvod pro doplnění podpory pro tzv. čip vozidla byl následující:
Při měření triatlonů a duatlonů se mi občas stalo, že antény nezaznamenaly triatlonový čip, který měl závodník na kotníku při průjezdu bránou na kole. Myslím, že to mohlo být dáno kombinací vyšší rychlosti a špatného umístění (zastínění) čipu. Abych této případné chybě v budoucnu předešel, doplnil jsem do systému podporu pro čip vozidla. Jedná se o další čip, který se přidělí každému závodníkovi. V reálu se pak čip na kolo může umístit spolu s číslem na bovdeny na řidítkách nebo jako vlaječka na sedlovku (případně i jinak).
Protože se ale kolo může vyskytovat v depu v dosahu měřících antén, a tyto (nežádoucí) záznamy o čipu by mohly negativně ovlivnit výsledek závodu, bylo ještě do systému potřeba doplnit informace, kdy se záznam čipu z kola (vozidla) použije a kdy ne.

V definici závodu tedy můžete nastavit, zda se v daném závodě vůbec čipy vozidel používají.
Dále pak u každého úseku závodu (v definici závodu) nastavujete, zda se jako ukončení daného úseku považuje i záznam z čipu vozidla. Takže třeba v úseku depo, kdy se závodník převléká z plavání na kolo se čip kola (vozidla) použije, protože závodník opouští depo i s kolem. Ale v případě druhého depa, kdy se závodník připravuje na závěrečný běh se čip kola (vozidla) nepoužije, protože závodník opouští depo bez kola.

Pomohl Vám tento článek? Ano 2 Ne