1. Domů
  2. Dokumentace
  3. Otázky a odpovědi
  4. K čemu je 2., 3. a 4.čip a jak je používat?

K čemu je 2., 3. a 4.čip a jak je používat?

Základní důvod pro doplnění podpory dalších čipů byl následující:

Při měření triatlonů a duatlonů se mi občas stalo, že antény nezaznamenaly triatlonový čip, který měl závodník na kotníku při průjezdu bránou na kole. Myslím, že to mohlo být dáno kombinací vyšší rychlosti a špatného umístění (zastínění) čipu. Abych této případné chybě v budoucnu předešel, doplnil jsem do systému podporu pro další čipy – v definici závodu je potřeba nastavit, zda se používají a jak. Pak se u každého závodníka musí nebo může (podle nastavení v definici závodu zda je čip povinný nebo volitelný) zadat další čip(y).

V reálu se pak čip na kolo může umístit spolu se startovním číslem na bovdeny na řidítkách nebo jako vlaječka na sedlovku (případně i jinak).
Protože se ale kolo může vyskytovat v depu v dosahu měřících antén, a tyto (nežádoucí) záznamy o čipu by mohly negativně ovlivnit výsledek závodu, bylo ještě do systému potřeba doplnit informace, kdy se záznam čipu z kola použije a kdy ne.

U každého úseku závodu (v definici závodu) nastavujete, zda se jako ukončení daného úseku považuje i záznam z 2., 3. nebo 4.čipu. Takže třeba v úseku depo, kdy se závodník převléká z plavání na kolo se 2.čip (čip kola) použije, protože závodník opouští depo i s kolem. Ale v případě druhého depa, kdy se závodník připravuje na závěrečný běh se 2.čip (čip kola) nepoužije, protože závodník opouští depo bez kola.