Uživatelský manuál

⌘K
  1. Domů
  2. Dokumentace
  3. Uživatelský manuál
  4. První spuštění

První spuštění

Krátkým stisknutím tlačítka ON/OFF (vlevo nahoře) nastartujete v zařízení vnitřní počítač. Tlačítko začne blikat a bliká po celou dobu startu vnitřního počítače. V okamžiku, kdy je vnitřní počítač nastartovaný a už v něm běží i potřebný software, přestane tlačítko blikat – jen svítí a na dispeji zařízení se objeví animace loga RaceMeter a následně běžící hodiny.

Pokud jste nezapnuli vypínač WIFI (vpravo od tlačítka ON/OFF), sice se nemůžete k zařízení připojit (ani pomocí wifi ani pomocí kabelu), ale pokud máte připojené RFID antény a zapnutý vypínač RFID (na pravé straně panelu zařízení) tak zařízení zaznamenává detekované čipy.

Pokud se chcete k zařízení připojit z počítače, tabletu nebo jiného zařízení je potřeba zapnout vypínač WIFI. Tím se spustí interní wifi router, ke kterému je připojený i vnitřní počítač zařízení RaceMeter. I start tohoto wifi routeru chvíli trvá (pár desítek sekund). Proto se doporučuje zapínat WIFI ještě před samotným startem zařízení. Navíc vniřní wifi router je nezávislý a může pracovat i bez spuštění vnitřního počítače.

Pokud tedy běží jak vnitří počítač tak i wifi router, můžete se k zařízení připojit z počítače, tabletu nebo jiného zařízení. Připojit se můžete bezdrátově nebo pomocí kabelu. Pro drátové připojení vašeho počítače k zařízení RaceMeter slouží konektor označený LAN. V případě bezdrátového spojení se musíte nejdříve připojit k wifi s označením RaceMeter a zadat heslo – výchozím heslem je text livelive. Jak pojmenování tak i heslo je možné uživatelsky změnit.

Pak je potřeba spustit nějaký webový prohlížeč (nejlépe Google Chrome, Firefox případně Edge nebo Safari) a zadat do něj adresu racemeter.xyz
Pokud jste z počítače, tabletu nebo mobilu připojeni k routeru v zařízení RaceMeter měla by se Vám při prvním zobrazení zobrazit přihlašovací stránka. Pokud nejste připojeni k zařízení RaceMeter, ale např. k domácímu routeru, který je připojený do internetu, zobrazí se Vám stránka, která Vás na tuto situaci upozorní.